արցախի պաշտպանության բանակ (պբ)
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1343/63/13436380_0:0:1601:901_1920x0_80_0_0_beadb125b93a9f949aef9e8a65dea129.jpg.webp
ԵՐԵՎԱՆ, 15 հոկտեմբերի – Sputnik. Ադրբեջանական ԶՈւ–ն կրակ է բացել ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։ Տեղեկությունը հայտնում է Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը։ «Հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 09։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան»,–ասված է հաղորդագրության մեջ։Դեպքի վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից:Արցախում վիրավորված զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում. Արտակ ԲեգլարյանՀիշեցնենք` Ադրբեջանի զինված ուժերը հոկտեմբերի 14– երեկոյան հարձակվել էին Արցախի Մարտունու շրջանի Նոր Շեն բնակավայրի ուղղությամբ։ Լարվածություն է եղել նաև Ասկերանի շրջանի Հարավ գյուղի ուղղությամբ։ Հայկական կողմից կա 6 վիրավոր։Ռուս խաղաղապահները տեղում միջոցներ են ձեռնարկել իրավիճակը հանդարտեցնելու համար։
https://arm.sputniknews.ru/20211015/adrbejancinery-voch-miajn-krakum-en-ajlev-gvoghutjunner-anum-mipy-hardzakman-masin-34312829.html
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1343/63/13436380_38:0:1461:1067_1920x0_80_0_0_9397b103508ea8f58cc965a93b1256da.jpg.webpSputnik Արմենիա
արցախ, ադրբեջան, կրակոց, սահման, լեռնային ղարաբաղ, արցախի պաշտպանության բանակ (պբ)
11:57 15.10.2021 (Թարմացված է: 12:11 15.10.2021) Դեպքի վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 հոկտեմբերի – Sputnik. Ադրբեջանական ԶՈւ–ն կրակ է բացել ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։ Տեղեկությունը հայտնում է Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը։
15 հոկտեմբերի 2021, 11:35
«Հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 09։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան»,–ասված է հաղորդագրության մեջ։
Դեպքի վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից: