https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/0a/15/50192800_0:0:1601:901_1920x0_80_0_0_5319a6ebbf0951d28aec590e4a6ad419.jpg.webp
ԵՐԵՎԱՆ, 21 հոկտեմբերի - Sputnik. Ընթացիկ տարում բավականին աճել է Հայաստանի Ռուսաստան սննդամթերքի, տեքստիլի, ալկոհոլի և այլ ապրանքների արտահանումը։ Այս մասին հայաստանյան գործարարների հետ անցկացված «Ինտելեկտուալ հարթակ» փակ միջոցառումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։Նա ընդգծեց, որ ցանկանում են այնպես անել, որպեսզի հայկական արտադրանքը պետական գնումների ոլորտում նույնպես տեղ գտնի։ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պնդմամբ՝ մեծ հնարավորություններ կան նաև արդյունաբերական ապրանքների մասով։
2022
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/07e6/0a/15/50192800_35:0:1458:1067_1920x0_80_0_0_9376bc1f97232c02137ba3f14313cd82.jpg.webpSputnik Արմենիա
վահան քերոբյան, հայաստան, ռուսաստան, արտահանում
18:19 21.10.2022 (Թարմացված է: 18:27 21.10.2022) Էկոնոմիկայի նախարարի պնդմամբ՝ աշխատանքներ են տարվում, որպեսզի հայկական արտադրանքը ռուսական շուկայում ավելի մրցունակ դառնա։
ԵՐԵՎԱՆ, 21 հոկտեմբերի - Sputnik. Ընթացիկ տարում բավականին աճել է Հայաստանի Ռուսաստան սննդամթերքի, տեքստիլի, ալկոհոլի և այլ ապրանքների արտահանումը։ Այս մասին հայաստանյան գործարարների հետ անցկացված «Ինտելեկտուալ հարթակ» փակ միջոցառումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Հայաստանի ընկերություններն ավելի շատ ապրանք են արտահանում Ռուսաստանի Դաշնություն՝ հաշվի առնելով այն, որ շուկայում մրցակցությունը թուլացել է և շուկայից դուրս են եկել միջազգային խոշոր ընկերություններ (Ուկրաինայում հատուկ գործողությունների սկսվելուց հետո- խմբ․)։ Բնականաբար աշխատանքներ ենք տանում, որպեսզի հայկական արտադրանքները ռուսական շուկայում ավելի մրցունակ դառնան»,- նշեց Քերոբյանը։
Նա ընդգծեց, որ ցանկանում են այնպես անել, որպեսզի հայկական արտադրանքը պետական գնումների ոլորտում նույնպես տեղ գտնի։ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պնդմամբ՝ մեծ հնարավորություններ կան նաև արդյունաբերական ապրանքների մասով։