https://cdn.am.sputniknews.ru/img/755/48/7554874_0:181:2997:1867_1920x0_80_0_0_cfa702d206b287fd5790616011b56ab2.jpg.webp
ԵՐԵՎԱՆ, 23 դեկտեմբերի – Sputnik. Ռուսաստանն ու Հայաստանը քննարկում են դպրոցների համար ռուսաց լեզվի միասնական դասագիրք մշակելու հարցը։ Այս մասին ասել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։Այսօր կայացել է Հայաստանի և Ռուսաստանի միջկառավարական հանձնաժողովի 21-րդ նիստը, որին հայկական պատվիրակությունը ներկայացնում էր փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, իսկ ռուսականը՝ Ալեքսեյ Օվերչուկը։ Կողմերը ստորագրեցին Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 21-րդ նիստի ամփոփիչ արձանագրությունը, այնուհետև տեղի ունեցավ 2 երկրների դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին նվիրված փոստային նամականիշերի մարման արարողություն։
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/755/48/7554874_133:0:2864:2048_1920x0_80_0_0_10e33cca4c9c68055f3701d47bf7aa13.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, ռուսաստան, ալեքսեյ օվերչուկ, դասագիրք, ռուսաց լեզու
ԵՐԵՎԱՆ, 23 դեկտեմբերի – Sputnik. Ռուսաստանն ու Հայաստանը քննարկում են դպրոցների համար ռուսաց լեզվի միասնական դասագիրք մշակելու հարցը։ Այս մասին ասել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։
«Մենք քննարկել ենք կրթության և դպրոցների համար ռուսաց լեզվի համատեղ դասագրքի պատրաստման, Հայաստանում ռուսական կրթության խթանման հարցերը»,- ասել է Օվերչուկը Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստից հետո կայացած ասուլիսի ժամանակ։
Այսօր կայացել է Հայաստանի և Ռուսաստանի միջկառավարական հանձնաժողովի 21-րդ նիստը, որին հայկական պատվիրակությունը ներկայացնում էր փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, իսկ ռուսականը՝ Ալեքսեյ Օվերչուկը։ Կողմերը ստորագրեցին Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 21-րդ նիստի ամփոփիչ արձանագրությունը, այնուհետև տեղի ունեցավ 2 երկրների դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին նվիրված փոստային նամականիշերի մարման արարողություն։