հհ ազգային անվտանգության ծառայություն. աած
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1846/80/18468011_0:0:1000:563_1920x0_80_0_0_098162c1fc398783db5d71ef38cc557d.jpg.webp
ԵՐԵՎԱՆ, 31 հունվարի – Sputnik․ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն այս պահին քննչական գործողություններ է իրականացնում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնեց նախարարության մամուլի պատասխանատու Աստղիկ Սարգսյանը։Sputnik Արմենիայի տեղեկություններով` երեկ փոխնախարարի պաշտոնից ազատված Անի Իսպիրյանին և Հանրային ներդրումների վարչության պետ Լիլյա Սիրականյանին բերման են ենթարկել։Սարգյանն այս լուրը ո՛չ հաստատեց, ո՛չ հերքեց։Ըստ ԶԼՄ–ների` պաշտոնյաներն իրավապահների ուշադրության կենտրոնում են հայտնվել չարաշահումների կամ կոռուպցիոն գործարքների հետ կապված վարույթներով, գործով անցնում է նաև նախարար Վահան Քերոբյանը:
2024
https://cdn.am.sputniknews.ru/img/1846/80/18468011_27:0:895:651_1920x0_80_0_0_80ca0842d541615b76d06e0a5dd4f975.jpg.webpSputnik Արմենիա
հայաստան, էկոնոմիկայի նախարարություն, խուզարկություն, անի իսպիրյան, հհ ազգային անվտանգության ծառայություն. աած
14:01 31.01.2024 (Թարմացված է: 14:23 31.01.2024) Աշխատանքից ազատված փոխնախարարն ու գործող պաշտոնյաներից մեկը բերման են ենթարկվել։
ԵՐԵՎԱՆ, 31 հունվարի – Sputnik․ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն այս պահին քննչական գործողություններ է իրականացնում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում։ Տեղեկությունը
Sputnik Արմենիային հայտնեց նախարարության մամուլի պատասխանատու Աստղիկ Սարգսյանը։
Sputnik Արմենիայի տեղեկություններով` երեկ
փոխնախարարի պաշտոնից ազատված Անի Իսպիրյանին և Հանրային ներդրումների վարչության պետ Լիլյա Սիրականյանին բերման են ենթարկել։
Սարգյանն այս լուրը ո՛չ հաստատեց, ո՛չ հերքեց։
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարը համարում ենք գերկարևոր, բայց առաջնորդվում ենք անմեղության կանխավարկածով»,–ասաց նա։
Ըստ ԶԼՄ–ների` պաշտոնյաներն իրավապահների ուշադրության կենտրոնում են հայտնվել չարաշահումների կամ կոռուպցիոն գործարքների հետ կապված վարույթներով, գործով անցնում է նաև նախարար Վահան Քերոբյանը: